-2°C
Vähese pilvisusega
-4°C
Pilvine

EESTI KARDISPORDI MV SARJA KLASSIDE RINGIREKORDID ARAVETE KARDIRAJAL:


Cadet
54.198 (66,490 km/h) Jasper KORS, EST, Heveko Racing, Tony Kart, IAME 25.07.2020 (RACE)
55.233 (65,244 km/h) Rimmo KADAPIK, EST, AIX Racing Team, Zanardi 25.08.2012 (QUALIFY)

Micro 60
49.584 (72,677 km/h) Meryl PELDES, EST, DHR Estonia, Energy, TM 25.07.2020 (RACE)
49.605 (72,646 km/h) Mark DUBNITSKI, EST, Liqui Moly Roli Racing, CRG 17.06.2017 (QUALIFY)

Mini 60
47.500 (75,865 km/h) Andri TSIKIN, EST, DHR Estonia, Energy, TM 25.07.2020 (RACE)
47.477 (75,902 km/h) Carmen KRAAV, EST, TARK Racing, BirelART, TM 17.06.2017 (QUALIFY)

X30 Junior
43.595 (82,379 km/h) Rimmo KADAPIK, EST, AIX Racing, Energy, IAME 17.06.2017 (RACE)
43.320 (83,186 km/h) Jan KALMET, EST, Talvar Racing, Tony Kart, IAME 17.06.2017 (QUALIFY)

X30 Senior
43.390 (83,051 km/h) Siim LEEDMAA, EST, AIX Racing, Energy, IAME 17.06.2017 (RACE)
42.945 (83,912 km/h) Siim LEEDMAA, EST, AIX Racing, Energy, IAME 17.06.2017 (QUALIFY)

Rotax Junior
43.260 (83,301 km/h) Tristan VIIDAS, EST, Aix Racing Team, Kosmic 03.07.2010 (RACE)
42.874 (84,051 km/h) Tristan VIIDAS, EST, Aix Racing Team, Kosmic 03.07.2010 (QUALIFY)

Rotax Masters
42.895 (84,010 km/h) Igor MUKHIN, RUS, Birel ART Baltics, Birel ART 31.08.2019 (RACE)
42.744 (84,307 km/h) Priit SEI, EST, TGT Racing, Tony Kart 15.09.2018 (QUALIFY)

Rotax Max
42.856 (84,086 km/h) Kairo KIVI, EST, Talvar Racing, Tony Kart 31.08.2019 (RACE)
42.734 (84,326 km/h) Aavo TALVAR, EST, Talvar Racing, Tony Kart 04.07.2014 (QUALIFY)

OK Junior
42.722 (84,350 km/h) Joosep PLANKEN, EST, TARK Racing, Parolin, TM, Vega 25.07.2020 (RACE)
50.065 (71,978 km/h) Markus KAJAK, EST, Liqui Moly Roli Racing Team, Kosmic, Vortex, Vega 14.09.2019 (QUALIFY)

Rotax DD2
42.275 (85,242 km/h) Rokas BACIUSKA, LTU, Energy Racing LT, Energy 22.08.2015 (RACE)
42.141 (85,513 km/h) Haralds GARKAKLIS, LAT, Kika Motorsport, Gillard 30.08.2014 (QUALIFY)

OK
41.797 (86,217 km/h) Markus KAJAK, EST, AIX Racing, Kosmic, Vortex, Vega 25.07.2020 (RACE)
49.302 (73,092 km/h) Robin SÄRG, EST, Gear Racing, Luxor, LKE, Vega 14.09.2019 (QUALIFY)

KZ2
41.059 (87,766 km/h) Sten Dorian PIIRIMÄGI, EST, AIX Racing, CRG, TM 17.06.2017 (RACE)
40.897 (88,114 km/h) Sten Dorian PIIRIMÄGI, EST, AIX Racing, CRG, TM 17.06.2017 (QUALIFY)

* * * * *

PROKART EESTI KV SARJA KLASSIDE RINGIREKORDID ARAVETE KARDIRAJAL:


Cadet
55.631 (64,777 km/h) Meryl PELDES, EST, AGS Racing, CRG 13.05.2017 (RACE)
56.452 (63,835 km/h) Meryl PELDES, EST, AGS Racing, CRG 13.05.2017 (QUALIFY)

Retro N
53.654 (67,164 km/h) Aadu KROON, EST, IVR Racing 01.06.2019 (RACE)
53.476 (67,387 km/h) Aadu KROON, EST, IVR Racing 01.06.2019 (QUALIFY)

Micro 60
49.568 (72,700 km/h) Richard VIIGISALU, EST, Rich Racing, Tony Kart, TM 13.05.2017 (RACE)
49.350 (73,021 km/h) Meryl PELDES, EST, AGS Racing, BirelART, TM 11.08.2018 (QUALIFY)

Raket 85
49.429 (72,905 km/h) Arturs MARTINSONS, LAT, Kandavas kartinga klubs, Tony Kart 11.08.2018 (RACE)
49.855 (72,282 km/h) Arturs MARTINSONS, LAT, Kandavas kartinga klubs, Tony Kart 11.08.2018 (QUALIFY)

Retro Minsk
48.959 (73,604 km/h) Fred KESA, EST, CRG 01.06.2019 (RACE)
48.601 (74,147 km/h) Fred KESA, EST, CRG 01.06.2019 (QUALIFY)

Rotax MicroMax
48.077 (74,955 km/h) Hugo Markus KALDMA, EST, AGS Racing, Tony Kart 22.08.2015 (RACE)
48.015 (75,052 km/h) Hugo Markus KALDMA, EST, AGS Racing, Tony Kart 22.08.2015 (QUALIFY)

Mini 60
47.669 (75,596 km/h) Joosep PLANKEN, EST, TARK Racing, Parolin, TM 11.08.2018 (RACE)
47.599 (75,707 km/h) Richard VIIGISALU, EST, Rich Racing, Kubica Kart, TM 01.06.2019 (QUALIFY)

Rotax MiniMax
45.304 (79,543 km/h) Karl-Markus SEI, EST, TGT Racing, Tony Kart 16.05.2015 (RACE)
45.224 (79,683 km/h) Martin LEOTOOTS, EST, TGT Racing, Tony Kart 16.05.2015 (QUALIFY)

Retro CZ
43.996 (81,907 km/h) Ülar JEBLAKOV, EST, KC 16.05.2015 (RACE)
44.314 (81,320 km/h) Ülar JEBLAKOV, EST, KC 16.05.2015 (QUALIFY)

X30 Junior
43.918 (82,053 km/h) Patrick ENOK, EST, Talvar Racing, Tony Kart, IAME 01.06.2019 (RACE)
43.764 (82,342 km/h) Patrick ENOK, EST, Talvar Racing, Tony Kart, IAME 01.06.2019 (QUALIFY)

Rotax Junior
43.827 (82,223 km/h) Karl LEESMAA, EST, Talvar Racing, Birel 16.05.2015 (RACE)
43.844 (82,191 km/h) Georg KÕSS, EST, TGT Racing, Tony Kart 16.05.2015 (QUALIFY)

TAG 125 Open 40+ / Rotax 40+
43.640 (82,576 km/h) Tarvi VIIK, EST, Tony Kart 16.05.2015 (RACE)
43.874 (82,135 km/h) Tarvi VIIK, EST, Tony Kart 13.05.2017 (QUALIFY)

X30 Senior
43.451 (82,935 km/h) Markus KAJAK, EST, Liqui Moly Roli Motorsport, Kosmic, IAME 01.06.2019 (RACE)
43.134 (83,544 km/h) Markus KAJAK, EST, Liqui Moly Roli Motorsport, Kosmic, IAME 01.06.2019 (QUALIFY)

Rotax Max
43.239 (83,341 km/h) Ragnar VEERUS, EST, AGS Racing, Tony Kart 28.05.2016 (RACE)
43.053 (83,701 km/h) Dominik SINKEVITS, EST, AGS Racing, Kosmic 01.06.2019 (QUALIFY)

Rotax DD2 Masters
42.877 (84,045 km/h) Priit SEI, EST, AGS Racing, Tony Kart 01.06.2019 (RACE)
42.635 (84,522 km/h) Madis LAIV, EST, DHR Estonia, BirelART 01.06.2019 (QUALIFY)

DD2 Open Masters
42.825 Vahur VENE, EST, Heveko Racing, Kosmic 13.05.2017 (RACE)
42.754 Gatis VITOLS, LAT, SM Racing, Kosmic 13.05.2017 (QUALIFY)

TAG 125 Open / Rotax Senior Open
42.661 (84,471 km/h) Kristjan SALVET, EST, AGS Racing, Kosmic 13.05.2017 (RACE)
42.567 (84,657 km/h) Kristjan SALVET, EST, AGS Racing, Kosmic 13.05.2017 (QUALIFY)

TAG 125 Open Junior / Rotax Junior Open
42.583 (84,092 km/h) Karl-Markus SEI, EST, TGT Racing, Tony Kart 13.05.2017 (RACE)
42.860 (84,078 km/h) Johann VAIN, EST, AGS Racing, Kosmic 13.05.2017 (QUALIFY)

Rotax DD2
42.466 (84,858 km/h) Ragnar VEERUS, EST, TGT Racing, BirelART 01.06.2019 (RACE)
42.273 (85,246 km/h) Krists ZIDERS, LAT, BirelART Baltic, BirelART 01.06.2019 (QUALIFY)

KZ2 Pro
42.131 (85,533 km/h) Rando HANSON, EST, Kaspar Kallasmaa Racing, CRG, TM 11.08.2018 (RACE)
42.370 (85,051 km/h) Rando HANSON, EST, Kaspar Kallasmaa Racing, CRG, TM 01.06.2019 (QUALIFY)

DD2 Open
41.957 Mattias RINGBERG, EST, Jõgisoo Kardiklubi, Kosmic 13.05.2017 (RACE)
42.023 Mattias RINGBERG, EST, Jõgisoo Kardiklubi, Kosmic 13.05.2017 (QUALIFY)

KZ2 Open
41.526 (86,779 km/h) Kaspar KALLASMAA, EST, Kaspar Kallasmaa Racing 11.08.2018 (RACE)
41.218 (87,428 km/h) Georg KÕSS, EST, TGT Racing, Tony Kart 13.05.2017 (QUALIFY)

* * * * *

 

MOOTORRATASTE KLASSIDE RINGIREKORDID ARAVETE KARDIRAJAL:


Honda Speedline
53.360 (67,534 km/h) Patrik PULKKINEN, FIN, HellRC, Honda 17.07.2010 (RACE)
53.629 (67,195 km/h) Patrik PULKKINEN, FIN, HellRC, Honda 17.07.2010 (QUALIFY)

Vihur Motorsport – PS50
1:31.389 (39,431 km/h) Ranno JÕERAND 24.09.2016 (RACE)
1:33.061 (38,723 km/h) Ranno JÕERAND 24.09.2016 (QUALIFY)

* * * * *

 

KROSSKARTIDE RINGIREKORDID ARAVETE KARDIRAJAL:


Krosskart SpeedCar Xtrem Suzuki 750 cm3
48.618 (74,121 km/h) Raul ORAV 24.09.2016

* * * * *

 

VORMELITE RINGIREKORDID ARAVETE KARDIRAJAL:


Formula Student FEST16 elekter
42.774 (84,247 km/h) Ralf ARON 24.09.2016

 * * * * *

 

KUNAGISTE EESTI KARDISPORDI MV SARJA KLASSIDE RINGIREKORDID ARAVETE KARDIRAJAL:


KF6
53.592 (64,684 km/h) Artur BARANOV, RUS, PremiLux Racing, Luxor 02.06.2012 (RACE)
1.00.886 (59,186 km/h) Artem BARANOV, RUS, PremiLux Racing, Luxor 02.06.2012 (QUALIFY)

Micro
49.999 (72,073 km/h) Jan Markus KÕÕRA, EST, AGS Racing, Tony Kart 03.07.2010 (RACE)
50.039 (72,016 km/h) Kermo PIHLEGAS, EST, Sar-Tech Motorsport, Intrepid 03.07.2010 (QUALIFY)

Raket
47.937 (75,174 km/h) Ralf ARON, EST, Aix Racing Team, Tony Kart 03.07.2010 (RACE)
48.159 (74,827 km/h) Mark RÕÕMUSSAAR, EST, Roli Motors Team, CRG 03.07.2010 (QUALIFY)

Yamaha
45.236 (79,662 km/h) Madis Täht, EST, Vihur Team 2004 (RACE)
45.495 (79,209 km/h) Madis Täht, EST, Vihur Team 03.09.2005 (QUALIFY)

ICA-Junior
44.489 Ranno Kallas, EST, Vihur Team 30-31.08.2002 (RACE)
44.296 Leonids Ganins, LAT 30-31.08.2002 (QUALIFY)

ICA
42.628 Konstantin Gordijenko, EST, Energy Racing Club 30-31.08.2002 (RACE)
42.816 Konstantin Gordijenko, EST, Energy Racing Club 30-31.08.2002 (QUALIFY)

* * * * * 

 

Raja pikkus: 915 m (1986(7)?-2001)

Juku
56.90 Rene Kiil, EST, Kärdla Kart 1995

Micro
50.40 Dmitri Janis, EST, Walter TRT 1996

Kadett-Junior
48.81 Tanel Burmakin, EST, Ergon KT 1994

Kadett
47.06 Priit Pööbel, EST, ENTEK 1996

Raket
46.45 Marko Asmer, EST, Asmer & Elstera 1995

M-125
43.63 Hanno Rajamets, EST, Haabersti KT 1995

R-100/ICA-Junior
43.17 Villem Pomerants, EST, Apex Racing 1995

Vormel Super A
40.92 Karel Sepa, EST, Walter TRT 1996

Vormel B
39.71 Egon Loomets, EST, OÜ Viro 1992

Vormel C/ICC
37.28 1992 Aare Kann, EST, Harju KEK 1992

* * * * * 

Raja pikkus: 845 m (1986(7)?-2001)

Juku
50.07 Kunnar Klettenberg, EST, Võhma Kart 1994

Micro
46.04 Sander Kiloman, EST, Primex 1994

Kadett-Junior
43.79 Tanel Burmakin, EST, Ergon KT 1994

Pioneer
43.35 Meelis Meemann, EST, Võru Autobaas 1991

Kadett
42.82 Timo Jaanus, EST, Primex 1994

Raket
41.24 Ivo Elster, EST, Asmer & Elstera 1994

Sojuz-B
40.80 Margus Leotoots, EST, Paide Kart 1991

Sojuz-A
40.65 Margus Leotoots, EST, Paide Kart 1991

Vormel CZ
39.38 Janis Horeliks, LAT 1991

Junior-B
37.86 Sven Kiloman, EST, Primex 1993

M-125
37.74 Heiti Elster, EST, Asmer & Elstera 1994

Vormel B
37.60 Egon Loomets, EST, Petri Trade 1993

Junior
37.29 Daniel Krebets, EST, Ergon KT 1994

Vormel Super A
36.10 Egon Loomets, EST, Ergon KT 1994

ICA
35.40 Sven Kiloman, EST, Primex 1994

Vormel C/ICC
34.90 Heiti Elster, EST, Asmer & Elstera 1994

etEstonian
en_GBEnglish ru_RURussian etEstonian